İçeriğe geç

WordPress Spam Yorum ve Üyelik Engelleme Eklentileri

Merhaba wordpress tutkunları. Biz bloggerların veya yazarların veya webmasterların… Her neyse. Sık sık spam yorumlar ve spam kullanıcılar görmekten patlayacak hale geldik. Artık wordpress spam yorum engelleme eklentileri sayesinde bu dertten kurtulmuş oluyoruz. Aynı zamanda vereceğim eklentiler arasında wordpress tüm spam yorumları tek seferde silme olayıda eklenti sahipleri tarafından kullanıma sunulmuş.

WordPress’te Spam Yorumlar veya Spam Üyelik Nasıl Engellenir?

Yapabileceğimiz çok şey yok bu problem için. Elimizde iki seçenek var;

  1. Elle teker teker silmek ve temizlemek,
  2. Güzelim eklentileri kurup tek seferde temizlemek ve bir daha olmaması için önlem almak.

Eğer yukarıdan 1 sizin için uygunsa şimdiye başlamanız gerekiyordu, anca biter…

WordPress spam engelleme eklentileri kullanarak bu olayı kolayca çözebiliriz. Eklentiler nasıl koruyacak bizi spam’a karşı diyorsanız; kimisi captcha(resimdeki rakamları girin) gibi koruma önlemleri hazırlanmış şekilde sunuluyor, kimisi ise toplama, çıkarma, çarpma mantığı ile çalışıyor.

Başlıksız-1

WordPress için Spam Engelleme Eklentileri Nelerdir?

  • Captcha by BestWebSoft eklentisi – indirmek için tıklayın!

    “Resimdeki karakterleri girin.” şeklindeki güvenlik önlemi bu eklenti sayesinde son bulmuş durumda. Eklenti ile artık gözleriniz yorulmayacak, zebranın sırtında harf aramayacaksınız. Bu eklenti basit matematik soruları soruyor ve bir bot mu yoksa insan mı ayırt edebiliyor.

  • Spam Protection by CleanTalk eklentisi – indirmek için tıklayın!

    Eklenti adındanda anlaşılacağı üzere karşıdakinin yapay zeka veya insan olup olmadığını sorgulamadan tanı koyuyor. Eklenti aktif edildiği takdirde gelen ayarlarıyla, sizi her hangi resimdeki karakter soruları veya basit matematik soruları ve benzeri sormadan spam olup olmadığını anlıyor. Spam ise gerekli işlemi yapıyor ve engelliyor. Aynı zamanda yönetici arayüzünde mevcut engelleme ve onaylama bilgiside bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğim ve wordpress spamdan kurtulmak için verdiğim eklentileri kullanarak sizde “Spamdan nasıl kurtulunur?” şeklindeki sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın ki herkes haberdar olsun!

Tarih:Web Tasarım ve ProgramlamaWordpress

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir