İçeriğe geç

Wifi Şifre Kırma Programı 2016 (Dumpper)

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Dumpper isimli wifi şifresi kırma programı konusuna değineceğim ve kullanımı anlatacağım.

Dumpper ile Wi-Fi Nasıl Kırılır?

Dumpper isimli program alıcımızın görebildiği tüm ağları algılar lakin sadece WPS olanların şifrelerini kırabilir. Bunun sebebi ise en sık kullanılan karakter kombinasyonlarını ve olası karakter kombinasyonlarını seri bir şekilde denemesinden kaynaklanır. Programın kısaca amacını anladığımıza göre kullanımına geçelim.

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır?

1)  Öncelikle aşağıdaki linkten programı indirelim

BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ… KAYNAK ve ŞİFRE : bilgisayardahisi.blogspot.com.tr

2)İndirdikten sonra rar arşivinden çıkaralım,aşağıdaki gibi bir görüntü ile karışlacağız.

wifi1

3) Daha sonra klasöre girip setup a tıklayarak kurulum işlemine başlıyoruz.(bu işlemi direkt olarak es geçmek isteyen yada üşenen arkadaşlar için kurulu olarak klasör içerisinde bulunmaktadır).

wifi2

4) Görseldeki gibi scan seçeneğine tıklayarak çevremizdeki bağlantı noktalarını buluyoruz daha sonra yukarıdaki menüden WPS seçeneğine tıklıyoruz…

wifi3

5) Yukarıdaki menüden WPS seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza görseldeki gibi bir ekran gelecek.Bu ekranda TODOS LAS REDES kutucuğunu işaretliyoruz ve biraz sol tarafındaki ESCANEAR butonuna tıklıyoruz ve WPS ye uygun olan modemler görseldeki gibi bizim için listeleniyor.

wifi4

6) Bağlanmak istediğimiz modemi seçip sol click ile bir kere tıklıyoruz Essid yazan alanda modemin ismi,Wps Pin yazan alanda ise görselde de anlaşıldığı gibi Wps Pin yazıyor. wifi kırmak için gerekenler sonraki adımda ise Iniciar Jumpstart butonuna tıklıyoruz bu işlemden sonra bir süre beklememiz gerekiyor ve hemen mutfağa geçip bir şeyler atıştırıp bir kahve yapıyoruz. Peki biz mutfaktayken program ne yapacak yukarıda bahsettiğimiz gibi kendisinde bulunan şifreleri deneyecek en fazla 5-6 dakika içerisinde buluyor bulamaz ise size bulamadığını ifade ediyor.

wifi5

 

İllaki kırılacak diye bir şey yok, wifi şifresi kırma yönteminin önlemi çoktan alınmış durumda. Ama eski tip modemlerde bu olay halen çalışmaktadır. Güçlü bir wifi anteniniz varsa size sadece iyi eğlenceler diyorum… 🙂

Bu yazıyı paylaşın ki herkes haberdar olsun!

Tarih:Bilgisayar Dünyası

Tek Yorum

  1. Okan Okan

    teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir