İçeriğe geç

PHP ve MySQL ile Veritabanı Silme

Bu yazı serisinde PHP ve MySQL ile veritabanımızda bulunan tablodan php veri listeleme, veri ekleme, veri silme ve düzenleme işlemlerini yapacağız.

Veritabanı bağlantı işlemini PHP ve MySQL ile Veritabanı Listeleme adlı yazımda anlatmıştım ve oluşturmuştuk. Bunu bildiğinizi düşünerek yazımın devamını getiriyorum…

veri-silme.php adlı dosyamızı oluşturalım. İçerisine gerekli kodları yazmaya başlayalım. Anlatarak kodlamaya devam edeceğim.

veri-silme.php adlı dosyamızı oluşturduk. kitap_id sutun değerini 3 olarak belirttiğimizde “Sil” linkine tıkladığımızda bizi veri-sil-islem.php?id=3 sayfasına götürecektir. Peki bu sayfada nasıl işlemler yapacak?

veri-sil-islem.php sayfasında yapması gereken ilgili id değerini GET ile almalı ve ilgili tablodaki ilgili satırı silmeli. Bunun için şöyle yapacağız.

Bir PHP ve MySQL Veritabanı İşlemleri örneğinin daha sonuna geldik. Bu örneğimizde PHP ve MYSQL silme işlemi gerçekleştirdik. Gelecek örnekte veritabanı güncelleme ve ekleme işlemini bir arada vereceğim.

Bu yazıyı paylaşın ki herkes haberdar olsun!

Tarih:PHP ÖrnekleriWeb Tasarım ve Programlama

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir